Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. zwykła – 24.01.2016

Wprowadzenie:

Pan Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii o wypełnieniu się słów Pisma o tym, że został posłany, aby ubogim nieść dobrą nowinę, a więźniom głosić wolność. Utkwijmy nasz wzrok w Chrystusie podobnie jak to uczynili zgromadzeni w synagodze, do których Jezus przemawiał. On niesie nam Dobrą Nowinę i wolność, aby nas przemienić.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 z modlitwami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. *Poniedziałek, 25.01. – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – szczególny dzień dla wszystkich Misjonarzy, wspominamy w tym dniu Rocznicę Założenia Zgromadzenia Misji przez Św. Wincentego a Paulo, przy tej okazji prosimy o Waszą modlitwę: o wierność duchowi Świętego Założyciela dla naszego Zgromadzenia. Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! *W imieniu społeczności seminaryjnej i Księdza Rektora przekazujemy serdeczne zaproszenie na Uroczystości Odpustowe ku czci Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, które odbędą się w poniedziałek w kościele seminaryjnym przy ul. Stradomskiej 4: o godz. 17.30 – Nieszpory, o 18.00 uroczysta Eucharystia, także w intencji całej Rodziny Wincentyńskiej. *We wtorek o 18.00 – Msza Św. i Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik, a później spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek od 17.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. *Również w czwartek: XVI. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce – obchody rozpoczną się nabożeństwem Słowa Bożego w bazylice Ojców Franciszkanów o godz. 15.30. *Piątek – ostatni w miesiącu: nasze tradycyjne nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II z adoracją Jego Relikwii o godz. 18.00. *Jeszcze jedno zaproszenie na: II. Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31.01. o godz. 14.00 w Bazylice Ojców Franciszkanów. Kolędy zaśpiewają wybitni artyści Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami dla chorych dzieci, podopiecznych prof. Janusza Skalskiego, patronem koncertu jest JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz – więcej informacji na plakacie.
  3. Ciągle aktualna i ważna jest prośba o noclegi dla młodych Pielgrzymów z całego świata, którzy przybędą do nas na Światowe Dni Młodzieży – adresy można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, można również przekazywać drogą internetową korzystając z formularza kontaktowego na stronie naszej parafii.
  4. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, także korzystającym jeszcze z ferii zimowych. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tym tygodniu, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże, niech ono nas umacnia, abyśmy odnaleźli swoje miejsce w Kościele i prawidłowo realizowali Boże powołanie.