Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXII. zwykła – 30.08.2015

Wprowadzenie:

Stajemy przed Bogiem podczas tej Eucharystii, przepraszamy Go za nasze winy, wyznajemy wiarę w Niego, wychwalamy Go, śpiewając: „Chwała” i „Święty, święty”. Gdzie jednak są nasze myśli, kiedy wypowiadamy te wszystkie słowa? Czy nasze serca są zwrócone do tego, którego wzywamy? Pan Bóg jest blisko. Prośmy o prostotę i czystość serca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży, rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek, 31.08. – ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Solidarności i Wolności – w modlitwie będziemy polecać naszą Umiłowaną Ojczyznę. Również we wtorek będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny wspominając 76. rocznicę wybuchu II. Wojny Światowej, a także w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny – Msze Św. o 7.00 i 18.00. Jeszcze we wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – pierwsze po wakacjach modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od 6.30 do 7.00, po południu: 16.30 – 18.00, zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy czas nauki i pracy. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Także w czwartek o 18.00: Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej, natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i rozważaniem Jego nauczania – serdecznie zapraszamy!
  3. Ruszają po wakacjach spotkania: Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej – spotkanie we wtorek o godz. 17.00 – zapraszamy dzieci, które już należą do Stowarzyszenia i te, które chciałyby dołączyć; w środę o 17.00 – spotkanie dla młodzieży i dorosłych oraz wszystkich chętnych. Nasz parafialny Chór SALAWA również zaprasza – próby w środy o godz. 18.00 i niedziele o 9.30.
  4. Jak już wspominano organizujemy w naszej Wspólnocie Parafialnej pielgrzymkę autokarową do Tuchowa, Tropia i Starego Sącza – wyjazd w sobotę, 26. września o godz. 7.00, koszt: 40 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Pragniemy poinformować i zaprosić serdecznie na naszą Uroczystość Odpustową, którą przeżywać będziemy w niedzielę, 13. września.
  6. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w walce z grzechem.