Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXI. zwykła – 23.08.2015

Wprowadzenie:

Wdzięczni Bogu za miniony tydzień, przychodzimy do ołtarza aby dziękować i prosić o potrzebne łaski w pielgrzymce ku wiecznej radości. Przychodzimy do Jezusa Chrystusa, aby karmić się Słowem życia i Pokarmem, który pochodzi z nieba. Eucharystia jest świadectwem naszej wiary, którą otrzymaliśmy podczas chrztu świętego, jako łaskę od Boga.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o g. 17.30 – śpiewem psalmów będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła. *Wtorek – comiesięczny dzień skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o godz. 17.30 różaniec o 18.00 Msza Św. *W środę, 26.08.: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w czasie Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – znajdźmy chwilę na adorację! Wspominamy w liturgii w czwartek: Św. Monikę, przypada w tym dniu rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingres do katedry wawelskiej) ks. kard. Stanisława Dziwisza w roku 2005 – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza. *Piątek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. *A w sobotę – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  3. „Bóg zapłać” za złożone przed tygodniem ofiary (5900,-), które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Organizujemy w naszej Wspólnocie Parafialnej pielgrzymkę autokarową do Tuchowa, Tropia i Starego Sącza – wyjazd w sobotę, 26. września o godz. 7.00, koszt: 40 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Pragniemy poinformować i zaprosić już dzisiaj na naszą Uroczystość Odpustową, którą przeżywać będziemy w niedzielę, 13. września.
  6. Przed nami ostatni tydzień wakacji, już wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego – chcemy przypomnieć i zachęcić dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym tygodniu, tak, aby z Chrystusem w sercu rozpocząć kolejny rok szkolny.
  7. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym jeszcze na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę i wzmocni naszą odwagę w mężnym wyznawaniu wiary na drogach naszego życia.