Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI. zwykła – 19.07.2015

Wprowadzenie:
Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty.
„Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Bł. Czesława, kapłana. *W środę – wspomnienie Św. Marii Magdaleny. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także w czwartek: święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. *Piątek – wspominamy w liturgii Św. Kingę, dziewicę. *A w sobotę: święto Św. Jakuba, Apostoła. Także w tym dniu kierowcy czczą swojego Patrona: Św. Krzysztofa – z tej okazji wspólna modlitwa w intencji wszystkich kierowców i podróżujących w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, po Mszach Św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów, nie tylko mechanicznych – zapraszamy serdecznie! Również w sobotę: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. I jeszcze w sobotę: o godz. 7.00 sprzed kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę – zapewniając wszystkich o pamięci w modlitwie prosimy o nią. *W przyszłą niedzielę będziemy wspominać Św. Joachima i Annę, Rodziców NMP, są Oni patronami rodziców chrześcijańskich. Rodziny oraz Solenizantki i Solenizantów będziemy polecać w czasie Mszy Świętych.
  3. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcieliście złożyć dzisiaj na tacę, a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów w naszym kościele.
  4. Polecamy i zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.
    Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pocieszeniem i umocnieniem na drogach naszej codzienności.