Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożęgo – 12.04.2015

Wprowadzenie

Jezus mówi do nas tak jak niegdyś do Apostołów: „Pokój wam!”. Zmartwychwstały Chrystus nie zostawia nas samych. Przypomina nam o tym obchodzona dzisiaj w Kościele Niedziela Miłosierdzia Bożego. Miłosierny Jezus przygarniający nas do siebie, odpuszczający nam nasze grzechy, obdarza nas pokojem. Umacnia naszą wiarę, abyśmy mogli powiedzieć za Św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”. Witamy wśród nas grupę młodzieżowo – powołaniową, którą tworzą Księża z naszego Zgromadzenia oraz młodzież: absolwenci Centrum Edukacyjnego Radosna Nowina 2000 z Piekar pod Krakowem – którzy dzisiaj włączą się w liturgię przez słowo i śpiew.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Łączymy się duchowo z Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie w sposób szczególny obchodzone jest dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy również dzisiaj 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „CARITAS dla rodziny” – to okazja do wsparcia rodzin modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro dzień Swojego Patrona obchodzi Ks. Przemysław – wyrażając naszą życzliwość i prosząc Jezusa Dobrego Pasterza o wszelkie potrzebne łaski, będziemy się modlić w intencji Solenizanta w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00, ze względu na szczególny charakter spotkania jest prośba o obecność wszystkich tworzących tę Wspólnotę. W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę nasz Chór Parafialny „SALAWA” będzie śpiewał w czasie Mszy Św. o godz. 7.00, transmitowanej przez telewizję z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapraszamy do wspólnego przeżycia tej Eucharystii.
  4. Serdeczne: „Bóg zapłać!” dla Panów, którzy – w miniony wtorek – pomagali przy rozładunku elementów naszych organów, które są już prawie zmontowane. Pozostało jeszcze do umieszczenia kilkadziesiąt piszczałek, a kolejnym krokiem będzie strojenie i intonacja instrumentu. Na pokrycie kosztów będzie przeznaczona składka w przyszłą niedzielę – już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich Ks. Przemysławowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech spocznie na nas tutaj obecnych i pomaga w pielgrzymce życia. Niech wszczepi w nasze serca miłość do Boga i ludzi, której tak bardzo dziś potrzeba.