Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 06.04.2015

Wprowadzenie

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawiamy, jak w niedziele. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego (Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach). Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej.
  4. W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła. W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W niedzielę, 12.04. – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  6. Również za tydzień: gościć będziemy w naszym kościele grupę powołaniową; tworzą ją Księża z naszego Zgromadzenia oraz młodzież: absolwenci Centrum Edukacyjnego Radosna Nowina 2000 z Piekar pod Krakowem. Nasi Goście zapraszają nas do wspólnej modlitwy o dobre rozeznanie i wypełnienie życiowej drogi, na którą wzywa nas Pan Bóg. Oprócz kazań i oprawy muzycznej Mszy Świętych, w niedzielę o godz. 20.30 zagrają koncert pod tytułem: „Chwała Boża na maksa!” Tytuł koncertu sugeruje, że kierowany jest on do młodzieży, ale członkowie grupy zapewniają, że młodzież „wcześniej urodzona” też się możne znakomicie bawić i w rytm muzyki chwalić Pana. Serdecznie zapraszamy!
  7. I jeszcze na koniec jedna informacja i prośba: od jutra rozpoczynamy montaż organów w naszym kościele(!) – polecamy to wydarzenie Waszej pamięci i modlitwie; a prośba dotyczy chętnych Panów, którzy chcieliby i mogli pomóc przy rozładunku TIR-ów, którymi przyjechał do nas wspomniany instrument – zapraszamy na godz. 8.00 (jutro). W związku z zaplanowanymi pracami Msze Święte w najbliższych dniach mogą być odprawiane w kaplicy dolnego kościoła.
  8. Polecamy i zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.

Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.