Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 22.03.2015

Wprowadzenie:

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie zbawiał, podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas tej Eucharystii, bądźmy z Jezusem w czasie rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczynamy w naszej Wspólnocie. Witam wśród nas rekolekcjonistę: Ks. Dariusza Dobbka CM, kapłana z naszego Zgromadzenia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Również dzisiaj tradycyjna Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, wyruszy o godz. 20.30 spod kolegiaty Św. Anny.
  3. W naszym kościele: *czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30.
  4. Za tydzień: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św. Rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchody Wielkiego Tygodnia, na które już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy – wydrukowane programy Liturgii Wielkiego Tygodnia wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  5. Na zakończenie naszych rekolekcji, w środę, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to w Kościele Dzień Świętości Życia, wiele osób podejmuje w tym dniu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcamy do tej decyzji. Dla osób zainteresowanych wyłożone są na stoliczku pod chórem stosowne deklaracje, które będzie można złożyć w czasie Mszy Św. w Uroczystość Zwiastowania.
  6. Polecamy Waszej pamięci i modlitwie grupę naszych młodych Parafian, którzy w najbliższą sobotę w kościele MB z Lourdes otrzymają Sakrament Bierzmowania, a którzy teraz odprawiając rekolekcje podejmują bezpośrednie przygotowanie do tego Sakramentu.
  7. „Bóg zapłać!” za składane do kosza pod chórem dary, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże osobom i rodzinom ubogim i potrzebującym. Rozprowadzane są również kartki świąteczne, palmy i Baranki Wielkanocne CARITAS, które są wsparciem działań dobroczynnych CARITAS i naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia. „Bóg zapłać!” również za Wasze ofiary składane do skarbon na przygotowanie świątecznych dekoracji w kościele i na kwiaty do „Bożego Grobu” – bardzo dziękujemy!
  8. Ofiarami składanymi przed tygodniem wspieraliśmy budowę organów w naszym kościele – zebrano: 7021,- „Bóg zapłać!”
  9. Polecamy na ten szczególny czas Wielkiego Postu i rekolekcji prasę katolicką i zachęcamy do lektury.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.