Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 15.03.2015

Wprowadzenie:

Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my… Uczmy się od Jezusa Chrystusa – który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka – postawy miłości i przebaczenia wobec każdego bliźniego, którego spotkamy na drogach naszej ludzkiej egzystencji.      „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. *W środę – kolejne spotkanie w ramach trwającego Seminarium Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – w modlitwie będziemy pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, również o naszym byłym proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM, obchodzącym w tym dniu swoje imieniny. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30. *W tym tygodniu – w środę, czwartek i piątek – odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły po sąsiedzku – polecamy to wydarzenie Waszej pamięci i modlitwie. *Nasze parafialne rekolekcje rozpoczniemy w przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy Św., poprowadzi je w tym roku Ks. Dariusz Dobbek CM, kapłan z naszego Zgromadzenia. Dokładny plan rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, prosząc równocześnie o przekazanie tego zaproszenia bliskim, przyjaciołom, znajomym. *Także w przyszłą niedzielę Msza Św. i spotkanie dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele przystąpią do I. Komunii Św. – o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Jeszcze jedno wydarzenie w przyszłą niedzielę: po raz kolejny przejdzie ulicami Krakowa Akademicka Droga Krzyżowa, pod przewodnictwem Ks. Kardynała – rozpoczęcie o godz. 20.30 przy kolegiacie Św. Anny.
  3. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele. Trwają już prace przygotowawcze na chórze, tak, aby – daj Boże – prace montażowe mogły się rozpocząć po Świętach Wielkanocnych. *Również dziękujemy bardzo za ofiary składane do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie wystroju kościoła na Triduum Paschalne.
  4. W imieniu Przewodniczącego Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Krakowa przekazujemy zaproszenie na spotkanie, podczas którego przedstawiony zostanie projekt rozwiązań planistycznych sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „RYNEK KROWODERSKI”, spotkanie odbędzie się w dniu 17. marca (wtorek) o godz. 18.00 w budynku Politechniki Krakowskiej, ul. Podchorążych 1, II. piętro.
  5. Polecamy na Wielki Post prasę katolicką i zachęcamy do lektury. *Pod chórem możemy nabyć Baranki Wielkanocne – które są wsparciem działalności dobroczynnej CARITAS; a także palmy i kartki świąteczne. *Wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe czy chemiczne, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom potrzebującym z naszej Parafii – za każde wsparcie szczere: „Bóg zapłać!”
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.