Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA – II. WIELKIEGO POSTU – 01.03.2015

Wprowadzenie:

Dzisiaj w II. niedzielę Wielkiego Postu Bóg wskazuje na Jezusa: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Czas Wielkiego Postu jest zaproszeniem do wsłuchiwania się w głos Jezusa w swoim sercu, w wyciszeniu podczas modlitwy. On nieustannie do nas mówi i przyczynia się za nami.

Przypada dzisiaj Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, pod hasłem: „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy podejmujących dzieło ewangelizacji w różnych zakątkach świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00!
  2. *W środę – święto Św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. Także w środę kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. A o 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30 – w intencji Światowych Dni Młodzieży. Także w piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. porannej, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – nasza modlitwa i rozważanie słów Św. Jana Pawła II – zapraszamy serdecznie!
  3. Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te Dni: rano od 6.30 do 7.00, po południu: od godz. 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej przeżywać kolejne dni Wielkiego Postu.
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu spotkania dla gimnazjalistów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania: klasa I. – wtorek, godz. 19.30; klasa II. – środa, godz. 19.30; klasa III. – czwartek, godz. 19.30!
  6. Polecamy na Wielki Post prasę katolicką i zachęcamy do lektury!
  7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 34, z ul. Urzędniczej serdecznie zapraszają Rodziców i Dzieci na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 7. marca w godz.: 10.30 – 13.30.
  8. Na plakacie umieszczonym w gablotce zamieszczone jest zaproszenie na rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w zawiązkach niesakramentalnych – polecamy to uwadze zainteresowanych!
  9. W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego i misjonarzy składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz Misji: za modlitwę i ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100. krajach. Za wszystkie ofiary jeszcze raz szczere: „Bóg zapłać!”
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dzieciom i młodzieży – dobrego początku nowego okresu nauki w szkołach. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas szukania siebie, bliźnich i Boga.