Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Wielkiego Postu – 22.02.2015

Wprowadzenie:

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj usłyszymy wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jest ono skierowane do każdego i każdej z nas. Czas Wielkiego Postu jest nam dany, abyśmy przez pokutę, dzieła miłosierdzia i podejmowany post, mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do Jezusa i doświadczyć Jego obecności w naszym życiu.

Dzisiaj w naszej Archidiecezji ofiarami składanymi na tacę wspieramy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00! W Polsce za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę – spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich chętnych! *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30. Piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.30, połączone będzie z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – jako, że będzie to ostatni piątek miesiąca.
  3. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary na budowę organów w naszym kościele, zebrano: 6770,-. Również serdeczne podziękowania za indywidualnie składane ofiary oraz przy nabywaniu cegiełek. Już wkrótce rozpoczną się prace przygotowawcze na chórze kościoła, związane z demontażem nie grającego prospektu organowego i obudowy istniejącego czasowego instrumentu elektronicznego.
  4. Pragniemy jeszcze raz zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w gablotce informacyjnej. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  5. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury!
  6. Jeszcze raz prosimy rodziny i osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów do siebie w czasie Światowych Dni Młodzieży o złożenie DEKLARACJI ZAKWATEROWANIA MŁODYCH w zakrystii do końca lutego.
  7. Zainteresowanych pielgrzymką do Guadalupe i do Meksyku informujemy o planowanym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w piątek, 13. marca o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w parafii MB z Lourdes.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dzieciom i młodzieży – dobrego odpoczynku w czasie trwających ferii zimowych. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem i siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.