Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Niedziela, 28.12.2014

Wprowadzenie

W niedzielę Świętej Rodziny zgromadziliśmy się tutaj, na tym świętym miejscu jako jedna rodzina Boża, by wychwalać naszego Ojca, który jest w niebie. Przedstawmy Panu wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne naszych rodzin. Tak wiele niesiemy tych spraw: macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich. Wpatrujmy się w radość, pokój, ład rodziny nazaretańskiej, by z tego przykładu przenieść choć odrobinę pod swój dach.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  2. Środa 31. grudnia – ostatni dzień roku. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku o godz. 18.00.
  3. Czwartek – pierwszy dzień Nowego Roku – oddajemy cześć Maryi: Świętej Bożej Rodzicielce. Jednocześnie, z woli Ojca Św., jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Św., według porządku niedzielnego, o godz. 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych.
  4. Przed nami dni eucharystyczne pierwszy: piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty – rano od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu od 17.00 do 18.00. *W pierwszy piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjnie: Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Świętego Rodaka – zapraszamy!
  5. W imieniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej i Chóru SALAWA zapraszamy w przyszłą niedzielę na Jasełka o godz. 11.30 w kaplicy dolnego kościoła.
  6. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy w sobotę, 3. stycznia. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie: od poniedziałku do piątku, będą odprawiane o godz. 15.30!
  7. Pragniemy podzielić się smutną wiadomością o śmierci brata Ks. Jana Kowalika CM śp. Stefana, którego pogrzeb odbędzie się jutro w Liszkach, Msza Św. pogrzebowa o godz. 14.00 w kościele parafialnym – polecajmy Zmarłego w naszych modlitwach Bożemu Miłosierdziu!

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą Nowonarodzonego Zbawiciela, niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny.