Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – Czwartek – 25.12.2014

Wprowadzenie

Przeżywamy dzień wielkiej, niepowtarzalnej radości, bo Bóg przemówił przez Syna. Przychodzimy dzisiaj, by słuchać Jego głosu, by przyjąć Go do domu swego serca, bo to małe dziecię to: Słowo Przedwieczne, nasz Bóg i Król całego świata. Niech więc świąteczna radość wypełni nasze serca. Niech ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem, że On przychodzi do swoich, a swoi Go przyjmują jako Boga, Zbawiciela i Króla.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich wiernych zapraszamy na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie – dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Jutro drugi dzień Świąt – święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Św. według porządku niedzielnego, jutro także nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o godz. 17.30. Ofiary, które złożymy na tacę, tradycyjnie przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z racji dnia świątecznego nie obowiązuje jutro post piątkowy.
  3. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy 3. stycznia 2015r. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła.
  4. Bardzo serdeczne podziękowania i szczere: „Bóg zapłać!” za przekazane życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt, a także za ofiary i dary złożone na cele parafialne i dla najuboższych, których mogliśmy obdarować dzięki posłudze Stowarzyszenia Miłosierdzia i Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej.

Składając sobie życzenia z okazji tego wielkiego święta przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy, by Pan błogosławił naszą Ojczyznę miłą i wszystkie wioski z miastami, gdzie ludzie żyją w radości świątecznej, bo Słowo stało się Ciałem.