Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Adwentu – 14.12.2014

Wprowadzenie:

Dzisiejsza niedziela zwana jest Gaudete – niedzielą radości. Podczas liturgii wielokrotnie usłyszymy o radości. Dzisiaj – kiedy rozpoczynamy rekolekcje święte – jest dobry czas, żeby zadać sobie pytanie o stan przygotowania naszych serc na Święta Bożego Narodzenia. Adwentowy czas refleksji w naszej Wspólnocie poprowadzi Ks. Krzysztof Łytkowski CM – którego witamy wśród nas i otaczamy modlitwą.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nieszpory adwentowe o godz. 17.30.
  2. Msze Św. roratnie w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 7.00, a także: we wtorek i piątek o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich dzieci z lampionami. We wtorek rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
  3. Nawiązując do programu rekolekcji bardzo prosimy o pomoc osobom chorym, starszym, samotnym w dotarciu do kościoła na Mszę Św. we wtorek o godz. 9.00, aby mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz Sakramentu Chorych. Natomiast gimnazjalistów – w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania – zapraszamy na spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 19.30.
  4. W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. – o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła.
  6. W gablotce – obok ogłoszeń – umieszczone jest podziękowanie Siostry Michaeli, która przed tygodniem kwestowała w naszym kościele na rzecz wileńskiego Hospicjum!
  7. Pod chórem wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy!
  8. W imieniu społeczności Gimnazjum nr 17 z ul. Litewskiej przekazujemy zaproszenie na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się w czwartek, 18.12. o godz. 17.00 w budynku szkoły.
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki wigilijne, świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

 Pełni radości ze spotkania z Panem głośmy wszystkim, że On pocieszy każdego, kto do Niego przyjdzie.