Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 07.12.2014

Wprowadzenie:

Adwent jest szczególnym czasem przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki”. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Również dzisiaj pamiętamy w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego, prosząc dla naszych Sióstr i Braci w wierze o moc Ducha Św. i Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godz. 17.30 w intencji Kościoła na Wschodzie, który wspieramy dzisiaj naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek – za które serdeczne: „Bóg zapłać!”
  2. Odprawiamy w naszym kościele tradycyjne Msze Św. roratnie: w dni powszednie o g. 7.00, a także: we wtorek i piątek o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Msze Św. roratnie dla młodzieży w czwartki o godz. 19.30, zapraszamy gimnazjalistów (I. II. i III. klasy) w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień w czasie wszystkich Mszy Św., dokładny program umieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Uroczyste Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., o godz. 19.30 w dolnym kościele – zapraszamy. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, jak wspomniano rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w czasie wszystkich Mszy Św., także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Również za tydzień naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy w naszym kościele organów piszczałkowych – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy!
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki wigilijne, świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

„Przygotujcie drogę dla Pana\” przez życie zgodne z wiarą, przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic, przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie. On sam obdarza nas swym błogosławieństwem.