Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. Zwykła – 19.10.2014

Wprowadzenie:

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę i głosić chwałę Chrystusa, który zbawił świat. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

„Bóg zapłać!” za składane dzisiaj ofiary, które – jak wspominano – przeznaczone będą na planowaną budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30, chcemy modlitwą dziękować za dzisiejszą beatyfikację Papieża Pawła VI.
  2. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży, z udziałem przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – Uroczystość: Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. *Środa, 22.10. – po raz pierwszy obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie Św. Papieża Jana Pawła II, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także w środę: adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w dolnym kościele. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W sobotę: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Msza Św. o godz. 18.00, a później różaniec św. *W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. – o godz. 16.30 w dolnym kościele.
  4. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Ur. Wszystkich Świętych.
  5. W gablocie z ogłoszeniami zamieszczona jest informacja o przygotowaniu dorosłych do Sakramentu Bierzmowania!
  6. Z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego wystawione będą, w tygodniu, puszki na ofiary na wsparcie działa misyjnego Kościoła – za każdy dar: szczere „Bóg zapłać!”
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.