Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVIII. Zwykła – 12.10.2014

Wprowadzenie:

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Czynimy to przeżywając Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” i w ten sposób podejmując naszą osobistą drogę do świętości.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30. Przeżywamy dzisiaj XIV. Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”, w całej Polsce przeprowadzana jest kwesta na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin – za każdy dar serca na ten cel serdeczne: „Bóg zapłać!”
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży, z udziałem przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – z okazji Dnia Edukacji Narodowej będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek: wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, przypada w tym dniu 36. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, będziemy dziękować Bogu za posługę Papieża – Polaka i modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Również w czwartek spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W sobotę: Święto Św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia, będziemy o nich pamiętać w modlitwie. *W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 – Msza Św. w intencji Chórzystów i Ich Rodzin z okazji kolejnej rocznicy powstania naszego Parafialnego Chóru „Salawa”.
  4. W imieniu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca 2016 r. w Krakowie, zwracamy się z prośbą do osób i rodzin gotowych przyjąć u siebie przybywających na nie młodych ludzi z różnych stron świata o wypełnienie wyłożonych przy wyjściu z kościoła deklaracji i oddanie ich do końca października do zakrystii.
  5. Już dzisiaj składamy szczere: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, które pomogą gromadzić środki na planowaną inwestycję w naszym kościele.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Z Bożym błogosławieństwem podejmijmy realizację wezwania z hasła dzisiejszego Dnia Papieskiego: „Świętymi bądźcie!”