Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX. zwykła – 10.08.2014

Wprowadzenie

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji pielgrzymów podążających na Jasną Górę w XXXIV. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Także dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Środa – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, Uroczystości Odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej. Także w środę przypada 23. rocznica beatyfikacji naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, której dokonał na Rynku krakowskim Św. Jan Paweł II – zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy w tym szczególnym dla nas dniu. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek: liturgiczne wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. *Piątek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. z obrzędem błogosławieństwa bukietów i wianków z ziół i kwiatów o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30, uroczyste nieszpory maryjne o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  4. Dziękujemy Ks. Sławkowi ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła za wygłoszone Słowo Boże i świadectwo o życiu i pracy w prowadzonym przez Ich Zgromadzenie Domu Dziecka w Pawlikowicach. „Bóg zapłać!” i „Szczęść Boże!” na dalszą posługę.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i błogosławionego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idziemy znowu w życie, w jego trudy i niepokoje. Idzie z nami Chrystus, wpatrujmy się w Niego, trzymajmy mocno Jego dłoń, z której spływa błogosławieństwo i pokój.