Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII. zwykła – 03.08.2014

Wprowadzenie

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie”. Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się o trzeźwość Narodu oraz o błogosławieństwo dla rolników i szczęśliwe zbiory.
  2. W nowym tygodniu: w poniedziałek – liturgiczne wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya – Patrona kapłanów. *Środa – Święto Przemienienia Pańskiego, Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. Wyruszy w tym dniu XXXIV. Piesza Pielgrzymka Krakowska – rozpocznie ją Msza Św. na Wawelu o godz. 7.00. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – Św. Wincentego a Paulo – z parafii MB z Lourdes. Zachęcamy do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Ojczyźnie, Kościołowi i całemu światu. *W pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Także w czwartek: Msza Św. Związku Mszalnego – za Dobrodziejów naszego kościoła oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *Piątek – wspomnienie Św. Dominika, kapłana. Przypada także w tym dniu rocznica śmierci bpa Stanisława Smoleńskiego (+2006) *W sobotę – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy – patronki Europy.
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i błogosławionego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Jezus Chrystus udzielił łaski, aby nic nie zdołało odłączyć nas od Bożej miłości objawionej w Eucharystii. On umacnia tę łaskę swoim błogosławieństwem.