Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 11.05.2014

Wprowadzenie

Odchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Przez cały tydzień Kościół na świecie będzie modlił się o nowe powołania do służby Bożej. Jezus Chrystus Dobry Pasterz przypomina nam jak bardzo Bóg troszczy się o swój Kościół. Prośmy Go dzisiaj o pogłębienie naszej wiary.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 16.30, nabożeństwo majowe o 17.30.
  2. Przez cały tydzień: nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  3. *Wtorek – wspomnienie NMP z Fatimy, kolejna rocznica ocalenia Św. Jana Pawła II, w czasie zamachu na Jego życie na Placu Św. Piotra. *Środa – Święto Św. Macieja, Apostoła. Także w środę: zapraszamy na Mszę Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *Piątek – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  4. Spotkanie dla dzieci i Rodziców w ramach powstającej grupy dziecięcej przy Stowarzyszeniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w piątek o godz. 17.00 w salce dolnego kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii Św. Dzieci, które do Stołu Pańskiego przystąpiły przed rokiem w naszym kościele. Dzieci i Rodziców zapraszamy na spotkanie: jutro o godz. 16.30 w kościele!
  6. W tym tygodniu spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – klasy I: czwartek, godz. 19.15; klasy II: środa, godz. 18.30; klasy III: wtorek, godz. 19.00. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele w środę, 28. maja – polecamy Waszej modlitwie wszystkich Kandydatów do tego sakramentu.
  7. W imieniu prowadzących przed tygodniem kwestę przed naszym kościołem serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone ofiary – 3700 zł.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Tylko Chrystus jest bramą, która prowadzi do zbawienia. On pozostawił nam wzór, abyśmy szli Jego śladami. Nie szukajmy innych pasterzy, ale odważnie trwajmy przy naszym Zbawicielu. On zawsze jest przy nas i przez Niego Bóg błogosławi nam i całemu światu.