Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 04.05.2014

Wprowadzenie

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy Św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Św. Stanisława o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy do tej modlitwy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych!
  3. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – zapraszamy na modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek, 08.05. – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny i archidiecezji krakowskiej; w naszych modlitwach będziemy również pamiętać o Księdzu Kardynale – Metropolicie, którego Św. Stanisław jest szczególnym Patronem. Także w czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Ksiądz Kardynał zaprasza do udziału w tradycyjnej procesji ku czci Św. Stanisława w przyszłą niedzielę, 11. maja: procesja wyruszy z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. W tym roku będzie ona miała charakter szczególny. Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy, pragniemy podziękować Bogu za dar kanonizacji naszego Pasterza, Krakowskiego Biskupa, Św. Jana Pawła II, który ze stolicy Św. Stanisława został wezwany na stolicę Św. Piotra w Rzymie.
  6. Rocznicę Pierwszej Komunii Św. pragniemy z dziećmi i Rodzicami obchodzić w niedzielę, 18. maja w czasie Mszy Św. o godz. 10.30, w związku z tym zapraszamy na spotkanie Dzieci i Rodziców we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  7. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które z radością odpowiedziały na zaproszenie i czują się odpowiedzialne za piękno Liturgii Mszy Św. Wszystkie dzieci, które chciałyby się zaangażować, przez formację i śpiew, w powstającą grupę dziecięcą przy Stowarzyszeniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, zapraszamy wraz z Rodzicami na spotkanie: w piątek na godz. 17.00, w salce dolnego kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę nasz Chór „Salawa” będzie uczestniczył w Liturgii Mszy Św. transmitowanej przez TVP 1 z Łagiewnik o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Liturgii.
  9. Dzisiaj przed naszym kościołem prowadzona jest kwesta na rzecz rodziny dotkniętej chorobą i cierpieniem dzieci: złośliwy nowotwór mózgu oraz operacje i intensywna rehabilitacja po stracie palców prawej dłoni. „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.