Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 16.03.2014

Wprowadzenie:

Dzisiaj druga niedziela naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, który nas powołał do Kościoła, Nowego Ludu Wybranego, aby przemienić nasze życie swą łaską i aby już tutaj zajaśniała w nas Jego chwała.

Tego Chrystusa naszym Siostrom i Braciom w Kazachstanie głosi Ks. Tadeusz, którego witamy wśród nas, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. W środę: Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, za Jego wstawiennictwem będziemy polecać nasze intencje, w sposób szczególny pamiętając o Ks. Kardynale Stanisławie Dziwiszu, metropolicie krakowskim w rocznicę Jego święceń biskupich (1998), a także o wszystkich Solenizantach, wśród nich naszym byłym Proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM. Również w środę: Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy serdecznie! *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g. 16.45, dla dorosłych o g.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży o g. 19.30.
  3. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona w Polsce, jako Dzień Świętości Życia. Wiele osób podejmuje z tej okazji Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, zachęcamy wszystkich do tej modlitwy i ofiary w intencji każdego, zwłaszcza zagrożonego, życia. Pod chórem wyłożone są foldery z informacjami o Duchowej Adopcji, modlitwą codzienną i deklaracją o Jej podjęciu – zabierzmy je ze sobą, wypełnijmy i przynieśmy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszę Św., o 18.00.
  4. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy na Adorację do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie od momentu odejścia Jana Pawła II do domu Ojca trwa nieustanna modlitwa o Miłosierdzie dla nas i świata całego. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Parafia ma zaszczyt w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 22. na 23. marca, z soboty na niedzielę, (od 21.00 do 6.00). Chętni mogą się zapisywać w zakrystii, abyśmy razem mogli się udać do Sanktuarium Miłosierdzia i trwać na modlitwie!
  5. Z dniem 1. września br. rozpocznie działalność Katolickie Gimnazjum Ruchu Światło – Życie im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie na Prądniku Czerwonym przy ul. Strzelców 5a. Rekrutacja rozpoczęła się 3. marca. Więcej informacji o nowej szkole na ulotkach dostępnych w zakrystii.
  6. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką zachęcając do jej lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który powołuje nas do swego Kościoła, nieustannie nas szuka i wzywa do przemiany życia, abyśmy zawsze byli wierni powołaniu i przeznaczeniu do chwały.