Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Wielkiego Postu – 09.03.2014

Wprowadzenie:

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu: czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00, o 18.00 Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  2. We wtorek, 11.03. – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00 – prosimy o obecność wszystkich należących do tej Wspólnoty, ze względu na szczególny charakter tego spotkania.
  3. W środę przypada 92. rocznica śmierci naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – chcemy wspomnieć tę rocznicę i modlić się za wstawiennictwem naszej Błogosławionej szczególnie w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 – na którą serdecznie zapraszamy! W kościele Ojców Franciszkanów, gdzie znajduje się grób Bł. Anieli, uroczystą Mszą Świętą o godz. 16.30, rozpoczną się obchody kolejnego roku w ramach Nowenny Lat przed Setną rocznicą Jej śmierci. *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30. W sobotę – Uroczystość dla Rodziny Wincentyńskiej: Św. Ludwiki de Marillac, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
  4. Od momentu odejścia Jana Pawła II do domu Ojca w łagiewnickim Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa o Miłosierdzie dla nas i świata całego. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Wspólnota Parafialna ma zaszczyt w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 22. na 23. marca, z soboty na niedzielę, (od 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich – chętni mogą się zapisywać w zakrystii, abyśmy razem mogli się udać do Sanktuarium Miłosierdzia i trwać na modlitwie!
  5. Pod chórem (na krzesełkach) wyłożone są karteczki na których chętne osoby czy rodziny mogą wpisać swoje dane wyrażając gotowość przyjęcia do siebie na noclegi Pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku.
  6. Polecamy na czas Wielkiego Postu: prasę katolicką dostępną w naszym kościele, zachęcając do lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 W życiu codziennym pokus jest wiele, przyjmijmy więc błogosławieństwo Boga i pamiętajmy, że On jest z nami i pomaga nam zwyciężać zło.