Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Zwykła – 16.02.2014

Wprowadzenie:

Przychodzimy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa. Dziś przyszliśmy, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie, zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało\”. Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują\”.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o 17.30 – zapraszamy!
  2. *Środa – spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *W sobotę, 22.02. – Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła – ofiarujmy w tym dniu dar modlitwy w intencji Następcy Św. Piotra: Papieża Franciszka.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży z klas III. gimnazjum, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  4. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla Konferencji Św. Wincentego a Paulo lub Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym, zachęcamy więc do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  5. W prasie katolickiej dostępnej w naszym kościele znajdziemy obszerne relacje z wizyty „ad limina Apostolorum” polskich biskupów, a także przesłanie Papieża Franciszka do polskiego Kościoła. Polecamy także najnowszy numer pisma: „Miłujcie się!”
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech ta święta liturgia, w której uczestniczyliśmy, pozwoli nam postępować drogą przykazań i drogą miłości. Niechaj umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.