Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 01.12.2013

Wprowadzenie:

Podczas adwentu – który dzisiaj rozpoczynamy – nasze myśli biegną do świąt Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że adwent przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Choć ma to być radosne oczekiwanie wymaga od nas odważnego spojrzenia na swoje życie. Mamy dostrzec dokąd w nim zmierzamy i czy zawsze liczymy się z Bogiem.

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Od dzisiaj również Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Zakończyliśmy w minionym tygodniu naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy gorliwie podejmowali ją każdego dnia!
  3. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Mszy Św. roratnich: w dni powszednie o g. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. W tym tygodniu: We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w dolnym kościele.
  5. W tym tygodniu również dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano do godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby móc w stanie łaski uświęcającej przeżywać okres Adwentu. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *Piątek – przedświąteczne już odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – po Mszy Św. porannej: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – przygotowując się do kanonizacji Papieża Polaka, chcemy modlić się za Jego wstawiennictwem i rozważać Jego naukę – zapraszamy!
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to również w Kościele w Polsce: Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury, są również opłatki wigilijne, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem. Jest również wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia Potrzebującym i Ubogim w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  8. Osoby należące do naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają dzisiaj po Mszach Św. informacje o celach i działalności Akcji Katolickiej, zapraszając równocześnie do włączania się w działalność tego Stowarzyszenia, które w historii Kościoła Powszechnego zajmowało szczególne miejsce, a i dzisiaj skupia aktywnych chrześcijan w wielu krajach świata.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Błogosławieństwo Boga niech nas umocni w nadziei, że Pan nasz na pewno przyjdzie aby nagrodzić tych, którzy czynią sprawiedliwość i strzegą Jego dróg.