Gimnastyka

Gimnastyka dla Kobiet u bł. Anieli Salawy

\"\"Jeśli na co dzień czujesz się „wymięta”, „połamana”, „pokurczona”, jeśli po porodzie nie możesz odnaleźć się na nowo w swoim ciele – zapraszam Cię na zajęcia: „Gimnastyka dla kobiet”, które będę prowadzić co tydzień w sali domu parafialnego przy kościele bł. Anieli Salawy w Krakowie (dzień i godzina poniżej).

Na rynku istnieje wiele ofert zajęć dla kobiet, jednak często nie uwzględniają one specyficznych potrzeb kobiecego ciała, stosując dla pań ćwiczenia z typowo męskiego treningu. Niektóre zaś – wydające się być alternatywą na te pierwsze – wprowadzają poprzez ćwiczenia w przestrzenie wschodnich filozofii sprzecznych z chrześcijańską wizją człowieka .

 

Jako nauczyciel tańca współczesnego oraz mama czwórki dzieci opracowałam program zajęć dla kobiet, w których łączę elementy tańca współczesnego z ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi dla kobiet po porodzie.

Nie jest moim celem by ci „dać wycisk”, lecz by pomóc Ci wzmocnić i rozluźnić te mięśnie, które tego potrzebują – wszystko po to, byś czuła się bardziej „rozprasowana”, „wyprostowana”, wzmocniona i rozluźniona zarazem. Byś bardziej czuła, że mieszkasz we własnym ciele i czuła się w nim „u siebie”.   

Serdecznie zapraszam!
Alicja Libura-Gil
***

Zajęcia obejmują:
– Ćwiczenia uelastyczniające kręgosłup (szczególnie stabilizacja miednicy, mobilizacja odcinka piersiowego, rozciągane odcinka lędźwiowo-krzyżowego),
– wzmacnianie głębokich mięśni brzucha,
– ćwiczenia eliminujące przykurcze w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
– ćwiczenia wzmacniające mięśnie obręczy barkowej, grzbietu, pośladków i ud,
– ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne,

Terminy zajęć:
Czwartek, godz. 20.00-21.00
Uwaga! Powstaje grupa poranna. Chętne osoby prosimy o kontakt.
Informacje:
Monika Drabik, tel: 608.744.987 – grupa wieczorna
Adriana Ciecierska-Cygan, tel: 602 340 608 – grupa poranna