Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX. Zwykła – 27.10.2013

Wprowadzenie:

Bóg nie ma względu na osoby, dlatego nas wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo, a ludzie żyli w prawdzie i miłości. To Boże Królestwo naszym Siostrom i Braciom w Zambii głosi Ks. Michał Wziętek, Salezjanin, którego witamy w naszej Wspólnocie.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30!
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele, jeszcze do czwartku: po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30, dla dzieci: we wtorek i czwartek. Różaniec dla młodzieży (także dla bierzmowanych) w czwartek o godz. 19.30 – połączymy go z wigilią Uroczystości Wszystkich Świętych, która będzie naszym czuwaniem i „Wieczorem Świętych”.
  3. Jutro, w poniedziałek – Święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. *We wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Cudownego Medalika (Apostolatu Maryjnego) o godz. 18.00. *W środę: spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. odprawimy o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30. W związku z uroczystym charakterem tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy – wyjątkowo – w sobotę, 09.11., od godz. 9.00.
  5. W sobotę, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o g.: 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją odprawimy o godz. 17.30. Jako, że będzie to pierwsza sobota miesiąca: po Mszy Św. o godz. 7.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II.
  6. W dniach od 01.11. do 08.11. możemy zyskać odpust zupełny za Zmarłych; zachęcamy więc do skorzystania z Sakramentu Pokuty: okazja do Spowiedzi Św. w środę i czwartek rano od godz.: 6.30 do 7.00 i po południu: od godz. 16.30 do 18.00. Stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  7. Listopad to czas naszej pamięci i modlitwy za Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy w zakrystii i pod chórem. Za Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się w listopadzie w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.
  8. Zachęcamy i zapraszamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  9. Serdeczne: „Bóg zapłać!” Księdzu Michałowi za Słowo Boże o Jego posłudze misyjnej – zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie!
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.