Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIX. Zwykła – 20.10.2013

Wprowadzenie:

Rozpoczynający się Tydzień Misyjny stawia przed nami pytanie o to, czy potrafimy być prawdziwymi świadkami wiary, a jednocześnie staje przed nami taki świadek: Św. Jan Kanty, Patron naszego miasta – którego Uroczystość dzisiaj obchodzimy. Prośmy podczas tej Mszy Św., aby Pan Bóg rozbudził w naszych sercach misyjny zapał, módlmy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania misyjne.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30!
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30, dla dzieci: we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży (także dla bierzmowanych) w czwartki o godz. 19.30. Przez cały tydzień będziemy modlić się w intencji misji, zakończymy ten tydzień świadectwem Misjonarza z Zambii, w przyszłą niedzielę.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II: z tej okazji Odpust w naszym krakowskim Sanktuarium Bł. Jana Pawła II, a także uroczysty koncert w Filharmonii: szczegóły na plakacie. *W środę: spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Msza Św. i różaniec o godz. 18.00.
  4. Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej pamięci i modlitwy za Drogich Zmarłych. Na wypominki listopadowe przyjmujemy codziennie w zakrystii. Za Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się w listopadzie w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele – polecamy najnowsze numery: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” a także: „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci a nim między innymi o Skautach Europy, którzy, jak co roku, wędrują do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Nowej Słupni.
  6. Bóg zapłać!” za składane dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek, które są przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła powszechnego i krakowskiego a także prowadzone przez nasze Zgromadzenie.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Wychodząc z tej Eucharystii nie zapomnijmy o codziennej i gorącej modlitwie: niech to wytrwałe wołanie do Boga będzie dla nas źródłem wiary i pomocą we wszystkich potrzebach.