Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVI. Zwykła – 29.09.2013

Wprowadzenie:

Bóg nie ma względu na osoby, u Niego liczy się czyste serce i dobre życie. Niech naszą troską będzie przede wszystkim Królestwo Boże i okazywanie miłości Jezusowi obecnemu w potrzebujących. Do takiej postawy i w niej niech umocni nas uczestnictwo w tej niedzielnej Eucharystii.

Witam w naszej Wspólnocie Ks. Eugeniusza Łabiaka, kapłana Archidiecezji Lwowskiej, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30!
  2. We wtorek rozpoczniemy nowy miesiąc: październik – czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30, dzieci zapraszamy na nabożeństwa we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży (także dla bierzmowanych) w czwartki o godz. 19.30, w niedziele nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz.: 6.30 do 7.00, po południu: od 16.30 do 18.00. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od g. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz za żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych w czwartek o godz. 18.00. Także w czwartek spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. W pierwszy piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa: po Mszy Św. porannej. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00. Również w piątek – po nabożeństwie różańcowym – spotkanie Przyjaciół Seminarium i Misji Św. Sobota – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – rano, po Mszy Św. Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II, na którym spotkamy się już po raz setny – tym bardziej zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania słów naszego Błogosławionego Rodaka.
  4. Od przyszłej niedzieli będziemy mieli okazję wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Parafii, składając – do wystawionego kosza – produkty żywnościowe lub chemiczne, bądź też ofiary, które będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i ubogich w naszej Wspólnocie.
  5. W związku z przygotowaniami do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy wszystkich gimnazjalistów (klasy: I, II i III) wraz z Szanownymi Rodzicami na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 – rozpoczniemy je wspólną modlitwą różańcową w kościele.
  6. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Podhala (Ludźmierz, Olcza, Krzeptówki) w najbliższą sobotę, 05.10., wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła – zapisy w zakrystii (koszt: 30,-).
  7. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Ciekawe i aktualne tematy poruszają: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i inne wydawnictwa – polecamy!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie; także w intencji naszego Gościa: Ks. Eugeniusza – dziękując za wygłoszone Słowo Boże i życząc wszelkich łask w pracy duszpasterskiej na Huculszczyźnie.

Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne, pogoń za wartościami materialnymi, nie przysłoniły nikomu sprawy najważniejszej – życia wiecznego.