Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV. Zwykła – 22.09.2013

Wprowadzenie:

Bóg dał nam w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używając dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć swym bliźnim. Na każdej Eucharystii uczmy się postawy służebnej i zamieniajmy to, co przemijające, na dobra wieczne.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – odprawimy je w łączności z modlącymi się w tym czasie w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II na rozpoczęcie Nowenny Miesięcy przed kanonizacją Papieża Polaka. Zapraszamy do wybrania się do Centrum „Nie lękajcie się!” dzisiaj na godz. 17.00, gdzie wraz z wiernymi parafii naszego dekanatu spotkamy się na Eucharystii i modlitwie różańcowej.
  2. Zapewne dotarła do nas smutna wiadomość o nagłej śmierci wikariusza parafii Św. Wojciecha: Ks. Kamila Kowalczyka – Msza Św. żałobna za śp. Ks. Kamila zostanie odprawiona w kościele Św. Wojciecha jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00.
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – wspomnienie Św. Ojca Pio, zakonnika. *W środę – dzień skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, o 18.00 – Msza Św. *W piątek, 27.09. – szczególny dzień dla całej Rodziny Wincentyńskiej: Uroczystość Św. Wincentego a Paulo – Założyciela naszego Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Zapraszamy wszystkie wspólnoty wincentyńskie na Msze Święte o godz.: 7.00 i 18.00. W tym dniu nasza macierzysta parafia MB z Lourdes będzie świętować 90. rocznicę erygowania parafii – Uroczysta Msza Św. o godz. 18.30. *W sobotę – wspomnienie Św. Wacława, męczennika – Patrona Katedry Wawelskiej. Przypada w tym dniu rocznica święceń biskupich: ks. bpa Grzegorza Rysia i ks. bpa Damiana Muskusa (2011) – polecajmy Ich w naszych modlitwach. Także w sobotę, 28.09.: IV. Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Łagiewnik – rozpoczęcie o godz. 9.30, modlitwą przy relikwiach Bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!” – zapraszamy wszystkich należących do tej parafialnej wspólnoty modlitewnej!
  4. Spotkanie i Msza Św. Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00.
  5. Również w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  6. W związku z przygotowaniami do Sakramentu Bierzmowania, jeszcze w tym tygodniu, czekamy na wszystkich gimnazjalistów – zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  7. Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z salek sportowych przez: dzieci, młodzież i dorosłych, od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki – dyżury w każdy poniedziałek w godz.: od 16.00 do 17.30 – zapraszamy!
  8. Jak już wspominano: planujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Podhala (Ludźmierz, Olcza, Krzeptówki) w pierwszą sobotę października, 05.10., wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła – zapisy w zakrystii lub kancelarii (koszt: 30,-)
  9. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. W specjalnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” z okazji 90. rocznicy istnienia pisma wierni czytelnicy opowiadają o powodach przywiązania do tego tytułu. W „Małym Gościu Niedzielnym”: wspomnienia siostry Łucji z objawień w Fatimie, w których Maryja prosiła o codzienną modlitwę za świat.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Nie możemy służyć Bogu i mamonie, dlatego przyjmijmy błogosławieństwo Boże, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy, ale by one służyły nam i naszym bliźnim.