Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2013. – Zakończenie Misji Św.

Wprowadzenie:

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Misji Św. To w Eucharystii przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj – o czym wspomniał już Ks. Misjonarz – szczególne nabożeństwo o godz. 17.00 – kończące nasze Misje Parafialne AD 2013.
  2. Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas drugich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.
  3. Od wtorku wracamy do tradycyjnego odprawiania nabożeństw majowych – po Mszy Św. wieczornej.
  4. Jutro, w poniedziałek drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. – Święto NMP, Matki Kościoła, Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  5. Trwamy cięgle w Duchu którego obudziły i umocniły w nas Misje Św. oczekując na przybycie do naszej Wspólnoty Parafialnej obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii: Św. Siostry Faustyny Kowalskiej i Bł. Jana Pawła II, co będzie miało miejsce w czwartek o godz. 18.00 – dokładny plan doby Nawiedzenia jest w wyłożonych pod chórem folderach – zabierzmy dla siebie, naszych rodzin, znajomych, tak, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w tym, bez wątpienia, wielkim wydarzeniu dla całej naszej Parafii. Niech także zewnętrznym znakiem powitania Obrazu i Relikwii, wśród nas będą udekorowane okna domów i mieszkań na trasie przejazdu z kościoła MB z Lourdes al. Kijowską do naszego kościoła.
  6. Niech w tych dniach towarzyszy nam prasa katolicka, zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Polecamy także Waszej życzliwej pamięci i modlitwie Duszpasterzy świętujących w tych dniach rocznice święceń kapłańskich: w poniedziałek, 20.05. – okrągłą: 35. rocznicę świętuje Ks. Jan M. Kaczmarek CM, we wtorek – wspomina Swoje święcenia Ks. Paweł Zych CM, a w piątek Ks. Jan Franciszek Tworzydło CM.

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy przygotuje serca na przyjęcie Ducha Pocieszyciela, który rozpali nasze życie ogniem miłości, który jest tak bardzo potrzebny zwłaszcza teraz, gdy kończymy Misje Święte.