Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2013. – Rozpoczęcie Misji Św.

Wprowadzenie:

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając: życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję – zwłaszcza w czasie Misji Św., które dzisiaj rozpoczynamy – być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę Św. I chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że zawsze jest z nami.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo majowe, połączone z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Najważniejsze ogłoszenia – związane z Misjami Św. podał Ksiądz Misjonarz. Zwróćmy uwagę na zmianę godziny odprawiania nabożeństw majowych w tym tygodniu – przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. We wtorek przypada Misyjny Dzień Chorych – o godz. 9.00, będzie dla Nich Msza Św. z udzielaniem Sakramentu Chorych, w związku z tym bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom Starszym, Chorym czy Cierpiącym, a także zgłaszanie adresów, tych Chorych, których moglibyśmy odwiedzić, z racji Misji Św., w domach. W sobotę, 18.05., w misyjnym dniu Małżeństw i Rodzin, będziemy wzywać orędownictwa Bł. Jana Pawła II – wspominając kolejną rocznicę Jego urodzin (18. maja 1920 r.)
  3. Jednoczymy się dzisiaj w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę, ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  4. W przyszłą niedzielę dzieci z klas II przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – polecamy Je i Ich bliskich Waszej modlitwie.
  5. Jeszcze raz pragniemy przypomnieć, że: Parafia NMP z Lourdes organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 03. do 11. września – szczegóły w Internecie i na plakacie.
  6. Niech w tych dniach towarzyszy nam prasa katolicka, zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia – Misyjnego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia.