Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkanocna – 07.04.2013. – Miłosierdzia Bożego

Wprowadzenie

Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Łączymy się duchowo z Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie w sposób szczególny obchodzone jest dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia.
  2. Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Kościół przeżywa tę Uroczystość, jako Dzień Świętości Życia i zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej Wspólnocie chcemy to uczynić, jutro, w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Niech ta sprawa i intencja nie będą nam obojętne, zapraszamy do podjęcia tego wielkiego dzieła – pod chórem znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji i modlitwą codzienną.
  3. We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy!
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Także za tydzień spotkanie i Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30 – w kaplicy dolnego kościoła.
  5. Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj 69. Tygodnia Miłosierdzia przedstawiciele Konferencji Św. Wincentego a Paulo, działającej przy naszej Wspólnocie, proszą o przyjęcie po Mszy Św. informacji o numerze KRS przez osoby, które chciałyby przekazać 1% podatku, jako Dar Serca, który pozwoli nieść wiele dobra i nadziei dzieciom i rodzinom w trudnych sytuacjach w naszej parafii.
  6. Młodzieży gimnazjalnej przypominamy o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu – w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Błogosławieństwo Boga niech spocznie na nas tutaj obecnych i pomaga w pielgrzymce życia. Niech wszczepi w nasze serca miłość do Boga i ludzi, której tak bardzo dziś potrzeba.