Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 01.04.2013

Wprowadzenie

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawimy, jak w każdą niedzielę. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego (Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach). Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej.
  4. Również jutro – 8. rocznica przejścia do Domu Ojca Bł. Jana Pawła II, za Jego wstawiennictwem będziemy modlić się w czasie Mszy Św. wieczornej, prosząc także o Jego rychłą kanonizację.
  5. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła.
  6. Przypada w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – korzystaliśmy z Sakramentu Pokuty przed Świętami, ale także w tym dniu okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 i po południu od 16.30. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Przed nami także pierwsza sobota miesiąca: rano po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00: Wieczór Jana Pawła II, z modlitwami i rozważaniem nauczania naszego Błogosławionego Rodaka – zapraszamy!
  8. Polecamy i zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.

Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.