Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 17.03.2013.

Wprowadzenie:

Rozpoczynamy tę wspólną wędrówkę – biskup i lud. Módlcie się za mnie – poprosił Papież tuż po wyborze. W czasie swojego krótkiego przemówienia powtórzył tę prośbę o modlitwę aż trzy razy. Dlatego gromadząc się na Eucharystii – w pierwszą niedzielę po wyborze Ojca Św. Franciszka – z wdzięcznością polecajmy Go Bogu i Matce Najświętszej prosząc o wszelkie potrzebne łaski do spełniania posługi Piotra naszych czasów.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – w tym dniu nastąpi Inauguracja Pontyfikatu Ojca Św. Franciszka w Rzymie – za wstawiennictwem Św. Józefa – Opiekuna Kościoła będziemy modlić się za naszego Papieża. Będziemy także w modlitwach pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, a szczególnie o naszym byłym proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo – o godz. 18.00. *Piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.
  3. Za tydzień: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – uroczyste poświęcenie palm w czasie wszystkich Mszy Św.
  4. Od jutra do środy będą trwały w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 – polecamy je Waszej pamięci i modlitwie. Również dzieci i młodzież ze wspomnianej szkoły przygotowali kiermasz wielkanocny, który odbywa się przy naszym kościele – prowadzony przez Nauczycieli – można na nim nabyć ręcznie robione ozdoby wielkanocne, figurki, kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zorganizowanie półkolonii wakacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.
  5. Dzisiaj ulicami Krakowa przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa – rozpoczęcie przy kolegiacie Św. Anny o godz. 20.30.
  6. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Polecamy: Baranki Wielkanocne ze znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy i książki – które można nabyć pod chórem, a które są dziełem pomocy dla najuboższych. Wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie.
  8. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów, tego tygodnia, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

Zaproszeni przez Chrystusa, umocnieni Słowem Bożym, Eucharystią i błogosławieństwem, dajmy szansę sobie i naszym bliźnim: przebaczajmy i prośmy o przebaczenie; nie potępiajmy, bo Jezus nie potępia.