Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 10.03.2013

Wprowadzenie:

Każda Eucharystia to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata. Jezus umiera po to, abyśmy my mogli narodzić się do  życia, życia z Bogiem Ojcem w Królestwie Niebieskim.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00, a o 18.00 – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  2. Jutro, w poniedziałek, w przeddzień rozpoczęcia konklawe, o g. 18.00 – zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Św. według formularza: o wybór papieża – zapraszamy na Eucharystię. *We wtorek, 12.03. – szczególny dzień dla naszej Wspólnoty, przypada kolejna: 91. rocznica narodzin dla nieba naszej Patronki, Bł. Anieli Salawy – za Jej wstawiennictwem modlimy się w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej. Także we wtorek: Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia – o godz. 18.00. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży gimnazjalnej (I, II i III klasy) w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  4. W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Ich Rodziców – o godz. 16.00, w kaplicy dolnego kościoła.
  5. Również w przyszłą niedzielę po raz kolejny przejdzie ulicami Krakowa Akademicka Droga Krzyżowa – rozpoczęcie przy kolegiacie Św. Anny o godz. 20.30.
  6. Po kweście, w poprzednią niedzielę, otrzymaliśmy podziękowanie z parafii Św. Rafała Kalinowskiego – umieszczone jest w gablocie informacyjnej i na stronie parafii.
  7. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Od tygodnia przy wyjściu z kościoła można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy i książki – które są dziełem pomocy dla najuboższych.      Wystawiony jest również pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie.
  9. W imieniu organizatorów zapraszamy do Mariackiego Domu Rekolekcyjnego w Zembrzycach k/Suchej Beskidzkiej na rekolekcje z postem Daniela – jest to propozycja połączenia odnowy ducha i ciała – szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego (www.domrekolekcyjny.eu).
  10. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów, tego tygodnia, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

Idźmy do naszych domów umocnieni Bożym błogosławieństwem, abyśmy mówili, żyli i przebaczali tak jak sam Bóg.