Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Zwykła – 10.02.2013

Wprowadzenie:

Człowiek jest narzędziem Boga tutaj na ziemi jeśli spełnia uczynki miłości. Miłość czyni człowieka wartościowym i pięknym w dziele stworzenia. Bóg dzięki swej dobroci, zgromadził nas dzisiaj przy źródle miłości, na Eucharystii, w której On sam jest obecny pośród swego ludu, ale również pragnie zjednoczyć się z nami poprzez słowo, Ciało i Krew.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, Nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – z modlitwami o trzeźwość – na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywamy pod hasłem: „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”.
  2. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na wspólną Adorację i modlitwę różańcową.
  3. Jutro, w poniedziałek, 11.02. – przypada rocznica Objawień Maryjnych w Lourdes. Kościół z woli Bł. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego. Główne obchody tego dnia, w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – o g. 11.00. W czasie sprawowanej Eucharystii przybyli Chorzy i Starsi będą mogli otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o g. 18.30.
  4. We wtorek – Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o g. 18.00.
  5. W najbliższą środę – przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o g.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g. 16.45 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o g.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.
  7. W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.00 – w kaplicy dolnego kościoła. Także w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  8. Od dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  9. Jak zawsze: polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, niech ono wleje w nasze serca nadprzyrodzoną Miłość, abyśmy byli choć trochę podobni do Chrystusa.