Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Objawienie Pańskie – Trzech Króli, 06.01.2013.

Wprowadzenie

Zajaśniało nad ludzkością światło Chrystusa. To On, Bóg, objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. To On, Bóg — Człowiek objawia się nam w tej Eucharystii, aby i nas przeprowadzić ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli do wolności. Uznajmy w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary jako Królowi, Kapłanowi i Bratu każdego człowieka. Upadnijmy, jak trzej mędrcy i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności. Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wędrownego misjonarza z Kazachstanu: ks. Zbigniewa Lenarta, który wygłosi Słowo Boże!

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, święcone są: kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy dzieło misyjne Kościoła. „Bóg zapłać!” Ks. Zbigniewowi za Jego świadectwo misyjnej pracy i „Szczęść Boże!” w dalszej posłudze misyjnej w dalekim Kazachstanie! Dzisiaj również: koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Salawa” – początek o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy. W naszych modlitwach polecajmy JE kardynała Franciszka Macharskiego, wspominając rocznicę Jego święceń biskupich (1979).
  2. Za tydzień, w niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę: zmiana Tajemnic Żywego Różańca i Msza Św. w intencji Wspólnoty Różańcowej i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolęda, dziękujemy za dotychczasowe spotkania kolędowe; polecamy modlitwom całej Wspólnoty Parafialnej kolejne dni kolędy i Parafian, których będziemy odwiedzać. Przypominamy, że podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 15.30!!!
  4. Jeszcze zaproszenie Fundacji Kapucyni i Misje: „Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na akcję Cappuccino dla Afryki! Pijąc dzisiaj  filiżankę doskonałej kawy  w kawiarence  przy klasztorze kapucynów,  ul. Loretańska 11 – pomożecie biednym w Afryce. Kapucyni będą serwować dla Was kawę, a dochód przeznaczony jest na zakup posiłków dla 200 sierot w parafii Ndim, w Republice Środkowoafrykańskiej.”
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze pod chórem – polecamy!

Jak gwiazda Mędrcom, tak nam objawia się Boża prawda, byśmy idąc za jej światłem, doszli do Chrystusa i dostąpili zbawienia. Niech w tej drodze za Bożym światłem towarzyszy nam błogosławieństwo i nadzieja, jak towarzyszyła tym, którzy szukali narodzonego w Betlejem Judzkim. I pamiętajmy: prawdziwy mędrzec oddaje pokłon tylko Bogu samemu.