Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Niedziela, 30.12.2012.

Wprowadzenie

W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie polskie rodziny, aby mimo różnych trudności, rodzina zawsze była Bogiem silna. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu – jutro, w poniedziałek 31. grudnia – ostatni dzień roku 2012. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku o g. 18.00. *Przed nami dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty – rano od g. 6.30 i popołudniu od g. 15.00. *W pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy Św. o g. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. *W pierwszy piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od g. 9.00. *Pierwsza sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. wieczornej o g. 18.00 tradycyjnie: Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Błogosławionego Rodaka – zapraszamy!

3. Za tydzień – w niedzielę, 06.01.2013. – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Salawa” o g. 17.00 – serdecznie zapraszamy!

4. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy w środę, 2. stycznia 2013 r. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie: od poniedziałku do piątku, będą odprawiane o godz. 15.30!!!

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze – pod chórem.

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą nowonarodzonego Zbawiciela, niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny.