Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII Zwykła – 09.09.2012. – ODPUST PARAFIALNY

Wprowadzenie:

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej rodziny parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której dokonał nasz niezapomniany Papież: Bł. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu, za Jej przykład wiary, nadziei i miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła.

Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Jarosława Zielińskiego CM, z naszego Zgromadzenia, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

1. Zapraszamy na odpustowe Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji całej Wspólnoty Parafialnej.

2. W nowym tygodniu: *We wtorek – w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnienie: Św. Jana Gabriela Perboyre, kapłana i męczennika z Chin. *Czwartek – wspominamy w liturgii Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. *Piątek, 14.09. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze Św. z adoracją Relikwii Krzyża Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Uroczystości Odpustowe odbywają się w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. *Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Przypada w tym dniu rocznica święceń biskupich JE bpa Jana Zająca i JE bpa Józefa Guzdka (2004). *W przyszłą niedzielę: Dzień Środków Społecznego Przekazu, rozpoczniemy także: II. Tydzień Wychowania.

3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: Odnowa w Duchu Świętym, spotyka się w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. Należących do Kręgów Biblijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek – po Mszy Św. wieczornej.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czwartek od godz. 17.00.

4. Już wkrótce więcej informacji dotyczących przygotowań do Sakramentów Św.: dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci z klas II i Ich Rodziców, którzy chcieliby, aby Ich Pociechy przystąpiły do I Komunii Św. w naszym kościele.

5. Z okazji naszego Parafialnego Święta, gościmy dzisiaj przy naszym kościele mobilne Muzeum Jana Pawła II, który beatyfikował naszą Patronkę. Muzeum to projekt Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” mający na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego.

6. Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji i wsparcia modlitewnego i materialnego – do wystawionych skarbon – budowy Centrum Jana Pawła II.

7. Niech lektura prasy katolickiej pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zachęcamy do lektury.

8. Życzymy radosnego odpustowego świętowania, a wszystkim świętującym w tym tygodniu: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!