Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 02.09.2012. – XXII. Zwykła

Wprowadzenie

Skończył się czas wakacji i letnich urlopów. Dzieci i młodzież jutro rozpoczynają nowy rok szkolny, a my wszyscy z odnowionymi siłami ciała i ducha podejmujemy zadania, jakie Bóg nam wyznaczył. W czasie tej Mszy Świętej dziękujmy Bogu za szczęśliwie przeżyty czas wakacji i prośmy o błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. *Wtorek, 04.09. – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. wieczystych. *W sobotę, 8. września: Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę: Uroczystość odpustowa w naszej Wspólnocie Parafialnej ku czci Bł. Anieli Salawy – zapraszamy wszystkich na Sumę Odpustową o godz. 12.00 w intencji Parafian, modlących się w naszym kościele oraz Dobrodziejów, z udziałem zaproszonych kapłanów naszego Dekanatu i Zgromadzenia Misji.

4. Przed Odpustem, jako duchowe przygotowanie: uroczyste Triduum modlitewne ku czci Bł. Anieli Salawy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszamy na wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę Św. o 18.00. W czwartek wspólnej modlitwie będą przewodniczyć ministranci, lektorzy i Odnowa w Duchu Świętym, w piątek: Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, a w sobotę – Wspólnota Żywego Różańca i Apostolat MARGARETKA. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Odpustem w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00. Przypadają także w tym tygodniu: pierwszy czwartek i piątek miesiąca – skorzystajmy więc z Sakramentu Pokuty, aby móc ofiarować Komunię Św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

5. Serdeczne: „Bóg zapłać!” w imieniu Konferencji Św. Wincentego a Paulo i rodzin, którym już przekazano pomoc na zakup podręczników i pomocy szkolnych, za ofiary złożone do skarbon przez ostatnie dwie niedziele, było prawie trzy tysiące: 2900,-. Rodziny, które są jeszcze w potrzebie mogą zgłaszać się w czasie dyżuru Konferencji Św. Wincentego w środę i czwartek od godz. 17.00 do 18.00 w sali dolnego kościoła.

6. Polecamy prasę katolicką – dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, zwłaszcza rozpoczynającym nowy rok szkolny. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech to spotkanie Eucharystyczne w którym uczestniczyliśmy jeszcze bardziej pobudzi nasze serca do prawdziwej życia poprawy, a Boże błogosławieństwo niech będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w walce z grzechem.