Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Wielkanocna – 20.05.2012. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wprowadzenie

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego: Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak zanim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas Eucharystii. To sakramentalne spotkanie z Chrystusem jest spotkaniem człowieka z Miłością, która kocha do końca.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Na nabożeństwa majowe w tygodniu zapraszamy codziennie na godz. 18.30.

3. W nowym tygodniu: *W środę – w Rodzinie Wincentyńskiej: wspomnienie Św. Joanny – Antydy THOURET, dziewicy, Założycielki Instytutu Sióstr Miłosierdzia. Również w środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; jak zwykle w czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy. Również w czwartek – spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *Ojciec Święty Benedykt XVI prosi, aby w dniu 24. maja (czwartek) pamiętać w modlitwie o Kościele w Chinach – intencja ta będzie nam towarzyszyć w czasie Mszy Św. wieczornej i nabożeństwa majowego. *W piątek, 25.05. – dzień skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: wspólny różaniec od godz. 17.30, o 18.00 – Msza Św. *Sobota, 26.05. – Dzień Matki; niech nie zabraknie wdzięcznej modlitwy i pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie: z tą intencją zapraszamy wszystkich na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe. *Również w sobotę w naszym kościele seminaryjnym na Stradomiu i w katedrze Wawelskiej odbędą się święcenia kapłańskie – prosimy o modlitwę w intencji diakonów, którzy otrzymają Sakrament Kapłaństwa. *W sobotę 26.05.2012r. – w Dniu Matki – wyruszy, jednodniowa, V. Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24. maja w sanktuarium w Łagiewnikach w punkcie INFORMACJI koło Domu Duszpasterskiego lub w par. MB Królowej Polski przy ul. Kobierzyńskiej. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami. Bliższe informacje zamieszczone są na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – przygotowujemy się do Niej odprawiając Nowennę do Ducha Św. – każdego dnia, po Mszy Św. wieczornej, a w sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Św., modlitewne czuwanie od godz. 21.00, zakończone Mszą Św. o północy – zapraszamy! Szczególnie uroczyście chcemy świętować w przyszłą niedzielę, nie tylko Zesłanie Ducha Świętego, przypada w tym dniu 12. rocznica konsekracji naszego kościoła. *Pragniemy również poinformować, że w drugim dniu Uroczystości Zesłania Ducha Św., w poniedziałek, 28.05. – w święto Matki Kościoła, w czasie Mszy Św. o godz. 18.00, z rąk Ks. Infułata Janusza Bielańskiego, grupa naszych młodych parafian otrzyma Sakrament Bierzmowania – polecamy Ich Waszej pamięci i modlitwie.

5. Zapowiadana kwesta na rzecz krakowskiego Hospicjum Św. Łazarza – w ramach akcji Pola Nadziei – ze względów organizacyjnych odbędzie się przed naszym kościołem za tydzień.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Polecamy Waszym modlitwom naszych Kapłanów wspominających w tym tygodniu rocznice Swoich święceń: dzisiaj – Ks. Jan Marek (20.05.1978 r.), Ks. Paweł – jutro (21.05.2005 r.), Ks. Jan Franciszek – w czwartek (24.05.1969 r.), Ks. Jacek – w przyszłą niedzielę (27.05.1989 r.)

 

Tylko w Bogu jest pełnia nadziei, która otwiera nam niebo i daje wieczne szczęście. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba.