Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 13.05.2012

Wprowadzenie

Z wiarą gromadzimy się na sprawowanie niedzielnej Mszy Świętej, aby słuchać Słowa Bożego i głosić śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Wspólna Eucharystia w Dzień Pański pozwala nam być uczestnikami miłości samego Boga i wzywa do okazywania jej naszym bliźnim.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 uroczyście obchodzimy, wraz z Dziećmi z klas trzecich i Ich Rodzicami: Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Na nabożeństwa majowe w tygodniu zapraszamy codziennie na godz. 18.30.

3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej i za kraje głodujące. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle bardzo dużo. Zachęcamy więc do udziału we Mszach Świętych i nabożeństwach majowych w tych dniach. *Jutro, w poniedziałek – święto Św. Macieja, Apostoła. *W środę – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Również w środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00 – zapraszamy. Również w czwartek – spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiać będziemy po Mszy Świętej wieczornej. Także w piątek wspomnimy Bł. Jana Pawła II w rocznicę Jego urodzin (92.)

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy również, że powoli kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Za tydzień w niedzielę, w ramach akcji Pola Nadziei, będzie przed naszym kościołem przeprowadzona przez wolontariuszy kwesta na rzecz krakowskiego Hospicjum Św. Łazarza.

5. Organizowany jest, w czasie wakacji: od 20. do 30. lipca, wyjazd na szczególne rekolekcje, bo odprawiane w ekumenicznej wspólnocie w Taize (Francja) – szczegóły na wywieszonym na tablicy informacyjnej plakacie i na stronie internetowej naszej parafii – zapraszamy wszystkich młodych bardzo serdecznie!

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi, a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują.