Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 18.03.2012

Wprowadzenie:

Bóg jeden jest niezmienny, Jego miłość nigdy nas nie opuści. Tylko Jego obecność jest niezawodna. Człowiek prędzej czy później zrani, odejdzie, zawiedzie. Nie pokładajmy ufności w człowieku, który zbawić nie może. „Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów”. Jakże więc wypełnić przykazanie miłości? Jak żyć i przebaczać wciąż od nowa? Tego właśnie chcemy się uczyć od samego Jezusa, stąd nasza dzisiejsza obecność na tej Eucharystii.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy!

2. W tym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – będziemy w modlitwach pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, a szczególnie o naszym byłym proboszczu: Ks. Józefie Kapiasie CM, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Przypada również w tym dniu Rocznica święceń biskupich (1998 r.) Ks. Kard. Stanisława Dziwisza – polecajmy naszego Metropolitę w modlitwach Dobremu Bogu. *W środę – w ramach trwającego Seminarium Odnowy w Duchu Świętym kolejna katecheza o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i również dla dorosłych o godz. 19.30. 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Rekolekcje wielkopostne – zróbmy wszystko, abyśmy mogli uczestniczyć w tych świętych ćwiczeniach, przygotowując się w ten sposób do dobrego i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego – wydrukowane programy rekolekcji wyłożone są pod chórem, program wywieszony jest w gablocie, a także umieszczony na stronie internetowej Parafii.

4. W czasie Rekolekcji, w poniedziałek, 26.03., obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Kościół przeżywa tę Uroczystość, jako Dzień Świętości Życia i zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej Wspólnocie chcemy przygotować się i podjąć Duchową Adopcję – przygotowaniem będzie modlitewne Triduum w czwartek, piątek i sobotę: wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30, Msza Św. o godz. 18.00. Niech ta sprawa i intencja nie będą nam obojętne – pod chórem znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji i modlitwą codzienną.

5. Zachęcamy do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

6. Polecamy także Waszej uwadze Baranki wielkanocne za znakiem „Caritas” i kartki świąteczne – które są dziełem pomocy dla najuboższych, a które można nabyć pod chórem. Można również składać do wystawionego kosza trwałe produkty żywnościowe, które przed Świętami zostaną przekazane Potrzebującym w naszej Wspólnocie.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Nadszedł czas by wprowadzać w życie to czego tu w tej świątyni dziś się nauczyliśmy i o czym słyszeliśmy. Życie jest naszym egzaminem, egzaminem bycia jak Chrystus – On sam nam też błogosławi.