Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 11.03.2012

Wprowadzenie:

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, Jezus Chrystus zaprasza nas do świątyni, abyśmy w czystości serca składali Najświętszą Ofiarę. On pragnie oczyścić nasze serca, aby stały się świątyniami prawdziwej chwały Bożej.

Składajmy nasze uwielbienie Bogu i prośmy o błogosławieństwo dla rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy za dwa tygodnie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – szczególny dzień dla naszej Wspólnoty Parafialnej – przypada 90. rocznica śmierci naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 i nabożeństwo z modlitwami za Jej wstawiennictwem. *W środę – w ramach trwającego Seminarium Odnowy w Duchu Świętym kolejna katecheza o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek w Rodzinie Wincentyńskiej Uroczystość: Św. Ludwiki de Marillac – Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i również dla dorosłych o godz. 19.30.

3. Spotkania: *wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Wspólnotę Królowej Pokoju zapraszamy na modlitewne spotkanie w piątek w ramach Drogi Krzyżowej o godz. 18.30.

4. Bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy – zabraliśmy: 3500 zł. Ofiary zostaną przekazane na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego i dla misjonarskiego Sekretariatu Misyjnego – jeszcze raz: „Bóg zapłać!” Również serdeczne podziękowania od Siostry Służebniczki z Rabki, która w minioną niedzielę rozprowadzała kartki świąteczne na pomoc dla Rodzin dotkniętych skutkami powodzi z okolic Bogatyni.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy za dwa tygodnie, w V. Niedzielę Wielkiego Postu – już dzisiaj zapraszamy i polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas dla naszej Wspólnoty. Wydrukowane programy wyłożone przy wyjściu z kościoła – prosimy zabrać ze sobą.

6. Zachęcamy do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

7. Polecamy także Waszej uwadze Baranki wielkanocne za znakiem „Caritas” i kartki świąteczne – które są dziełem pomocy dla najuboższych, a które można nabyć pod chórem. Można również od dzisiaj składać do wystawionego kosza trwałe produkty żywnościowe, które przed Świętami zostaną przekazane Chorym, Ubogim i Rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Na wierne życie Dekalogiem – przyjmijmy Boże błogosławieństwo.