Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 04.03.2012

Wprowadzenie:

Dzisiaj – Druga Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Przemienienia Pańskiego. Jezus zaprosił nas na tę liturgię, aby umocnić nas Swoją obecnością: Słowem rodzącym wiarę oraz Swoim Ciałem i Krwią – pokarmem na życie wieczne. My również w czasie tej Mszy Św. możemy uczestniczyć w tajemnicy Przemienienia Pańskiego. Moc Chrystusa może przemienić i odnowić życie każdego z nas oraz obdarzyć wolnością i pokojem.

Wzorem lat ubiegłych w II. Niedzielę Wielkiego Postu wspieramy działalność misyjną Kościoła. Swoją modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy w ich działalności ewangelizacyjnej i dziełach miłosierdzia.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie.

2. W tym tygodniu: W czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i również dla dorosłych o godz. 19.30.

3. Spotkania: *wtorek – spotkanie formacyjne Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 11.00.
W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego i misjonarzy serdeczne podziękowanie za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz Misji: za modlitwę i ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100. krajach. Za wszystkie ofiary jeszcze raz szczere: „Bóg zapłać!”

4. Również dzisiaj gościmy wśród nas Siostrę Służebniczkę z Rabki, która proponuje kartki świąteczne wykonane przez Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi z terenów dotkniętych powodzią z okolic Bogatyni.

5. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 18.00.

6. Jak już słyszeliśmy, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – kolejne spotkanie i katecheza w środę o godz. 19.00. Również w środę, 07.03. – jako pierwszą w miesiącu – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła i kapłanów od godz. 20.00 – serdecznie zapraszamy!

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy w V. Niedzielę Wielkiego Postu, 25. marca – już dzisiaj zapraszamy dorosłych i młodzież i polecamy Waszej modlitwie ten szczególny czas dla naszej Wspólnoty.

8. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas szukania siebie, bliźnich i Boga.