Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Wielkiego Postu – 26.02.2012.

Wprowadzenie

Jezus przed rozpoczęciem swej publicznej działalności przebywa czterdzieści dni na pustyni. Także my jesteśmy zaproszeni przez Pana na pustynię. Tylko poprzez modlitwę, ciszę, odosobnienie i umartwienie możemy spotkać się z naszym Zbawicielem. Niech nasze wspólne słuchanie słowa Bożego będzie dla nas zachętą do zaproszenia Jezusa Chrystusa na pustynię naszej codzienności.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich serdecznie. W kończącym się Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu, będziemy polecać tę szczególnie ważną intencję. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu: Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30. W czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne. Także w czwartek – Msza Św. w intencji Dobrodziejów naszego kościoła i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży i również dla dorosłych o godz. 19.30. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – Wieczór Jana Pawła II zaraz po Mszy Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tekstów Bł. Jana Pawła II.

3. Spotkania: *wtorek – spotkanie formacyjne Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 11.00, również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach odbędzie się ogólnopolska akcja pomocy polskim misjonarzom, pracującym w Afryce. Przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia. *Także za tydzień Siostra Służebniczka z Rabki, będzie rozprowadzała kartki świąteczne wykonane przez Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej – uzyskane ze sprzedaży środki, będą przeznaczone na pomoc dla ubogich rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi z terenów dotkniętych powodzią z okolic Bogatyni.

5. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej Seminarium Odnowy w Duchu Świętym – już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa i polecamy Waszym modlitwom to szczególne wydarzenie.

6. Jeszcze raz przypominamy o chórze, który organizuje się przy naszej Parafii i serdecznie zapraszamy do włączenia się w jego działalność. W szczególności zaproszeni są Panowie – poszukiwane są głosy męskie: tenor, baryton, bas. Chór oferuje czynny udział w muzycznym ubogaceniu liturgii oraz rozwój wokalny. Próby odbywają się w środy o godz. 17.30 oraz niedziele o 9.00 w sali dolnego kościoła. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!

7. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do wielkopostnej lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem i siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.