Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V zwykła – 05.02.2012.

Wprowadzenie:

Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które pozostawiłeś i ponawiasz każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!

2. W nowym tygodniu: jutro, w poniedziałek – wspomnienie Męczenników z Japonii: Św. Pawła Miki i Towarzyszy. Czwartek – Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja od godz. 17.00. Piątek – liturgiczne wspomnienie Św. Scholastyki. Sobota – 11. lutego przypada rocznica Objawień Maryjnych w Lourdes. Kościół z woli Ojca Św. Bł. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego. Główne obchody XX Światowego Dnia Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach –  w sobotę, 11. lutego o godz. 11.00. W czasie tej Eucharystii przybyli Chorzy i Starsi będą mogli otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30.

3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka o godz. 16.30. Zapraszamy również za tydzień na uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00 w intencji naszego Zacnego Księdza Jana Kowalika CM, pierwszego Proboszcza naszej Parafii, z okazji… „okrągłej” (80.) rocznicy Jego urodzin.

4. Spotkania w tym tygodniu: Stowarzyszenia Miłosierdzia w środę o godz. 18.00. Również w środę spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – o godz. 19.00. Należących do Kręgów Biblijnych zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

 

5. Pragniemy kolejny już raz zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach wyłożonych pod chórem i plakatach – z góry szczere: „Bóg zapłać!” za włożony trud i dar serca!

6. Już wkrótce rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży, którzy nie mogą wyjechać planujemy zorganizować zajęcia przy Parafii, w pierwszym tygodniu ferii: od 13. do 17. lutego. Zapisy chętnych do skorzystania z zajęć przy Parafii przyjmujemy w tym tygodniu w zakrystii.

7. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym kościele!

Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

W odkrywaniu na nowo wartości Stwórcy i siebie we współczesnym świecie przyjmijmy błogosławieństwo Boże.