Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV zwykła – 29.01.2012.

Wprowadzenie:

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy, tym bardziej, że kończy się powoli czas śpiewania kolęd.

2. W nowym tygodniu: – Wtorek – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana. Także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Środa – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. gromadzi się na Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła i kapłanów od godz. 19.00 do 20.00 – zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby trwać na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym. Również w środę w naszej Archidiecezji obchodzić będziemy Dzień Islamu. Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30, na początku każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia świec – gromnic. Wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w tym dniu. Będzie to także pierwszy czwartek miesiąca – Msza Św. o godz. 18.00, będzie Mszą Św. Związku Mszalnego za Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych, o godz. 17.30 – nabożeństwo kolędowe, z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo Św. Błażeja. Będzie to także pierwszy piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00. Sobota – pierwsza w miesiącu – WIECZÓR JANA PAWŁA II, z modlitwami za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Rodaka i rozważaniem Jego nauki – rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim, zaraz po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy!

3. Spotkanie dotyczące skutecznych metod leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa oraz profilaktyki zdrowotnej odbędzie się w najbliższy wtorek, 31.01., o godz. 16.00 w sali parafialnej dolnego kościoła. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów poprawiających słuch i wzrok. Więcej informacji na zaproszeniach wyłożonych pod chórem.

4. Polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!

5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.