Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III zwykła – 22.01.2012.

Wprowadzenie:

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kończąc tydzień poświęcony modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który jest fundamentem Kościoła Bożego. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30, ale bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru i Orkiestry Szkoły Muzycznej I. i II. stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. W programie m.in. prawykonanie Kolędy o Św. Józefie autorstwa Ks. Wojciecha Kałamarza CM, oraz innych kolęd w aranżacji Ks. Wojciecha i Jana Henryka Botora. Koncert po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W nowym tygodniu: – przede wszystkim wracamy do stałego porządku odprawiania Mszy Św. wieczornych o godz. 18.00. Wtorek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego – jest On Patronem Dziennikarzy. Również we wtorek spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 11.00. Środa – w naszym kościele obchodzić będziemy Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – wyjątkowy dzień dla Misjonarzy, wspominamy w tym dniu Rocznicę Założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy przez Św. Wincentego a Paulo, Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. Prosimy o modlitwę w tym szczególnym dniu, o wierność duchowi naszego Świętego Założyciela. Czwartek – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Piątek – wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa. Sobota – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła – wspomnienie liturgiczne.

3. Wczoraj zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny wiernych – kolędę. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za życzliwość i gościnność z jaką spotykaliśmy się w czasie kolędy. Niech modlitwa i błogosławieństwo kolędowe umocnią miłość i jedność w naszych rodzinach i otoczeniu. Składamy szczere: „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w czasie kolędy, które przeznaczymy na potrzeby parafii, zwłaszcza pokrycie kosztów ogrzewania kościoła oraz utrzymanie naszego misjonarskiego Wyższego Seminarium Duchownego – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”

4. Wspólnota Seminarium Księży Misjonarzy bardzo serdecznie zaprasza na Triduum ku czci Św. Pawła, Apostoła, a szczególnie na Mszę Św. odpustową, której będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, jutro, w poniedziałek, 23.01., o godz. 18.00 w kościele seminaryjnym przy ul. Stradomskiej 4. Szczegółowe obchody Triduum zostały podane na plakacie umieszczonym na tablicy informacyjnej.

5. W związku z trwającym już okresem dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym, pragniemy jeszcze raz zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którymi w naszej Parafii są: Konferencja Św. Wincentego a Paulo i Stowarzyszenie Miłosierdzia. Z góry dziękujemy za okazaną wielkoduszność.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest dostępna w naszym kościele i zachęcamy do lektury!

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy z Bożej Miłości połączy wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa w jednym Kościele. Niech Chrystusowy pokój, z którym pójdziemy do naszych domów, szkół i miejsc pracy, rozgrzeje serca tych, którzy zagłuszają wezwanie Pana: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.