Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III Adwentu – 11.12.2011.

Wprowadzenie:

Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Szuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość może dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. Będziemy prosić w czasie tej niedzielnej Mszy Św., aby wszyscy odkryli w niej źródło prawdziwej radości dźwigającej nas z naszych smutków, aby także takim czasem radości spotkania z Bogiem były Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej, witając równocześnie Ks. Piotra Klimczaka CM, który będzie je prowadził.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30. Wcześniej – o 16.30 – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.

2. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiamy: w niedziele o godz. 7.30, w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami.

3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Pół godziny przed każdą Mszą Św. zapraszamy na wspólną modlitwą i adorację Najświętszego Sakramentu. Naszych Drogich Parafian Chorych i Starszych zapraszamy na Mszę Św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych we wtorek o godz. 9.00. Od godz. 8.00 będzie okazja do Sakramentu Pokuty przed przyjęciem Namaszczenia Chorych, prosimy serdecznie o pomoc w dotarciu do kościoła tych osób. Dokładny plan rekolekcji na kartka wyłożonych pod chórem.

4. W nowym tygodniu: *we wtorek – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Będziemy także w tym dniu modlić się w intencji naszej Umiłowanej Ojczyzny – wspominając 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. *środa – liturgiczne wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. *czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy.

 

5. Przedświąteczne spotkania opłatkowe: – dzisiaj dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej o godz. 15.00. – w czwartek o godz. 18.45 dla: Wspólnoty Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Apostolatu Maryjnego, Obrońców Życia,

6. Stowarzyszenia Miłosierdzia i Konferencji Św. Wincentego a Paulo, Przyjaciół Misji, Kręgów Biblijnych – serdecznie zapraszamy!

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny na Nowy Rok oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy.

8. Wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenia Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Pełni radości ze spotkania z Panem głośmy wszystkim, że On pocieszy każdego, kto do Niego przyjdzie.